česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„Suk – čteme všichni“ - speciální cena za počin českých krajanských knihoven v zahraničí

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 29. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ na podporu čtenářské gramotnosti. Letošní novinkou je speciální cena odborné poroty za počin knihoven v zahraničí. Tato iniciativa vznikla ve spolupráci s organizacemi Czech Association a Krajánek ve světě. 

Krajanské knihovny mohou přihlásit svůj počin přímo ve formuláři pro kategorii “Počin školních knihoven”. Budou tak zařazené nejen do hlavní soutěže všech knihoven, ale zároveň budou soutěžit o speciální cenu českých knihoven v zahraničí. V odborné porotě navíc letos zasedne zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti, Mgr. Jiří KRÁTKÝ, M.A.

Krajanské knihovny se mohou pochlubit jakoukoli povedenou aktivitu, ať již se jedná o akci, zajímavý workshop, přestavbu nebo třeba zavedení nové služby. Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie je do 31. 1. 2022 včetně. Přihlášku je možné podat prostřednictvím elektronického formuláře na stránkách https://www.npmk.cz/knihovna/sukova-knihovna/suk-cteme-vsichni/pocin-skolnich-knihoven-ceny-suk-cteme-vsichni

 

1. Mezinárodní konference krajanských knihoven

Ocenění práce v krajanských knihovnách je také předzvěstí 1. Mezinárodní konference krajanských knihoven, ve které společně otevřeme otázku role a dlouhodobě udržitelné budoucnosti krajanských knihoven po světě. V rámci konference budou představeny vybrané příklady dobré praxe. Konferenci pořádá Czech Association a proběhne online v neděli 27.3.2022. Podrobnější program bude komunikován koncem února.

Cena dětí v Anketě „Suk – čteme všichni“

 

Velmi nás také zajímá i názor českých dětí v zahraničí na současnou tvorbu a proto se těšíme na každý hlas v anktetě dětí o nejoblíbenější knihu, kterou četly v českém jazyce v minulém roce.

Hlasovat mohou zde: https://www.npmk.cz/form/cena-suk-cteme-vsichni-kategorie