česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: visitjordan.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jordánsko bude hostit Global Mobile Games Industry Conference

Konference, na které se očekává asi 500 účastníků z celého světa, proběhne v Ammánu ve dnech 12. – 13. listopadu 2022. Jordánsko si tím slibuje i posílení svého postavení jako regionálního centra pro herní sektor.
 

Hlavním tématem konference budou e-sporty a jejich postavení vedle tradičních sportů. Kromě diskusí o nejnovějších trendech se mají uskutečnit také workshopy ohledně forem propagace a generování zisku v tomto rychle se rozvíjejícím odvětví. Plánována jsou i soutěžní klání, která by měla dát šanci nezávislým vývojářům prezentovat své nápady potenciálním investorům.

The Jordan Gamig Lab, který bude hostit tuto konferenci, byl založen v roce 2011 s přímou podporou státu. Jeho cílem je rozvoj digitálního herního průmyslu v Jordánsku a poskytnutí zázemí začínajícím místním vývojářům rozvíjet jejich potenciál. Tito aktivity jsou součástí plánů na posílení ICT sektoru v zemi, který zde už nyní vytváří více než 10% jeho HDP a jeho další růst je jednou z vládních priorit.

Popularita herního průmyslu v Jordánsku neustále roste, a to především vzhledem k velmi mladé místní populaci, více jak polovina obyvatel je mladší 30 let. Jordánsko nabízí příležitosti pro české herní produkty mimo jiné i proto, že je zde velmi rozšířená znalost angličtiny na běžné komunikační úrovni a pro vstup na trh v této oblasti jsou plně postačující anglické jazykové verze. ICT sektor je také jedním z nejvíce otevřených pro zahraniční investory.

Zuzana Benešová

ekonomická diplomatka ZÚ Ammán