česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Solarity
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Solarity podpořila svou pozici v Jordánsku úspěšnou konferencí

Společnost Solarity se během tří let od založení své pobočky v Jordánsku dostala mezi místní přední dodavatele komplexních řešení v oblasti fotovoltaiky.  Kromě toho si za tuto relativně krátkou dobu vybudovala stabilní pozici postupně i dalších zemích regionu – Spojených arabských emirátech, Ománu, Libanonu ad.,  a to zejména díky poskytování služeb na míru, od financování přes instalaci po edukativní činnost. Její jordánský sklad ve velikosti 15 MW je zárukou plynulých dodávek na menší i větší projekty.
 

Její obchodní úspěchy podtrhuje ohodnocení "Nejlepší značka v oblasti velkoobchodu v regionu MENA"  od prestižní německé výzkumné společnosti EUPD nebo  zisk ocenění "Top distributor FVE materiálů" na konferenci Solar Quarter. Svou pozici jednoho z regionálních leaderů nyní jednoznačně podpořila uspořádáním Solarity Energy Awareness Conference, která se uskutečnila 28. července 2022 v Landmark Amman Hotel. Akce se setkala s mimořádným zájmem účastníků z řad hlavních jordánských polo/státních  i soukromých energetických společností, zástupci zahraničních firem (mj. Canadian Solar, LONGi Solar, SMA Solar Middle East and Africa, Fronius International nebo SolaX Power), státní správy (zejména ministerstva energetiky a minerálních zdrojů - MEMR) a  akademické sféry nejen z Jordánska, ale i dalších zemí regionu Blízkého východu.

„Je to velký úspěch,“ zhodnotil akci jeden z jejích organizátorů Petr Hašpl, marketing manager Solarity, „ máme radost, že jsme na Solarity Energy Awareness konferenci mohli uvítat na 200 návštěvníků z řad našich zákazníků, důležitých dodavatelů, zástupců akademického, komerčního i veřejného sektoru. Cílem bylo vyslechnout a sdílet novinky v našem průmyslu, jaké jsou trendy a zkušenosti jednotlivých řečníků z řad výrobců. Na konci konference jsme se také mohli seznámit s jejich názory na aktuální témata v panelové diskuzi. Zároveň jsme velmi rádi, že velvyslanectví ČR v Ammánu naši konferenci podpořilo oficiální záštitou i aktuálním příspěvkem k tématu obnovitelných zdrojů. ”

Konference je již druhou společnou akcí Solarity se  zastupitelským úřadem ČR v Ammánu během letošního roku. První byl květnový veletrh SONEX v Ammánu, kde v rámci PROPED proběhl seminář o českých řešení v oblasti energetiky, který získal poměrně vysokou publicitu.  Nadšené přijetí konference mezi odbornou veřejností vytváří dobré zázemí pro další ročníky a naplnění ambicí Solarity, aby se tato akce stala jednou z nejvýznamnějších v regionu v oblasti obnovitelné energetiky.

Zuzana Benešová, ekonomická diplomatka ZÚ Ammán