česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Ammánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR znovu partnerem ammánského filmového festivalu KARAMA s lidskoprávním tématikou, aktivní připomínka Dne lidských práv


Ve dnech 5. - 12. prosince 2019 proběhl v Ammánu 10. ročník filmového festivalu s lidskoprávní tématikou KARAMA (jedná se o arabské slovo označující důstojnost). ČR je kromě Delegace EU, Francie a Švédska hlavním partnerem festivalu, což několikrát zaznělo z úst ředitelky festivalu během slavnostního zahajovacího večera. CR se tak v Ammánu aktivně a opakovaně účastnila na připomínce Dne lidských práv.

ČR ammánský festival KARAMA podporuje každoročně, partnerem je jordánská nevládní organizace MA3MAL612 Think Factory. Tento projekt přispívá k podpoře lidských práv a demokracie. Filmy zařazené do přehlídky festivalu se zaměřují na lidská práva a jejich dodržování ve všech částech světa, se zvláštním důrazem na arabský svět. Cílem festivalu KARAMA je upozornit širší veřejnost na problematiku ochrany lidských práv a otevřít celospolečenskou diskuzi na toto téma. Vhledem k současné situaci v arabském světě získalo téma lidských práv a jejich dodržování na mimořádné aktuálnosti. Tematicky jsou postihovány především profily postavení žen a dětí, svobody slova, rozvoje občanské společnosti a problematiky uprchlíků.

Karama 1

Karama 1

Karama 2

Karama 2

Karama 3

Karama 3

Karama 4

Karama 4

Karama 5

Karama 5

Karama 6

Karama 6