česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ihg.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jednání "Smíšené komise České republiky a Jordánska" a podnikatelské mise v Jordánsku ve dnech 25. - 27. 2. 2019

Na základě dohody Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Ministerstva průmyslu, obchodu a zásobování Jordánského hášimovského království se v Ammánu uskuteční ve dnech 25. - 27. 2. 2019 jednání „Smíšené komise České republiky a Jordánska“, které bude implementovat „Dohodu o hospodářské spolupráci mezi vládou České republiky a vládou Jordánského hášimovského království“ podepsanou dne 25. 4. 2017.

Českou delegaci povede ministryně průmyslu a obchodu České republiky Marta Nováková. Její součástí bude podnikatelská mise, které se zúčastní zástupci českých firem působících ve strojírenství, energetice, dopravě a dalších oborech. Při této příležitosti se uskuteční česko-jordánské podnikatelské fórum.

V podnikatelské misi se předpokládá příjezd firem, které v Jordánsku již působí, ale také nových, které v Jordánsku dosud obchodní kontakty nenavázaly. B2B jednání budou zaměřena na efektivní podporu obchodu českých firem, které zde mohou navázat vlastní kontakty a získat poptávky od jordánských partnerů, které jim umožní nabídkovou a realizační činnost.

Jednání B2B se uskuteční v hotelu Intercontinental v Ammánu a bude zahájeno ministryní Martou Novákovou. Na organizaci i průběhu jednání se podílí české velvyslanectví v Ammánu. Všechny uváděné obory procházejí v Jordánsku intenzivním rozvojem, proto předmětná mise nabízí zajímavou příležitost pro české firmy. Účast v podnikatelské misi a získání vlastních zkušeností s regionálně významným jordánským trhem lze nanejvýš doporučit.

Velvyslanectví ČR v Jordánsku vyzývá české firmy, které by se chtěly podnikatelské mise do Jordánska zúčastnit, aby potvrdily svůj zájem Svazu průmyslu a dopravy ČR, který je hlavním organizátorem, na e-mail itauerova@spcr.cz a v kopii na MPO ČR, e-mail prokopm@mpo.cz.

 

Ing. Josef Kostiha, vedoucí obchodně-ekonomického úseku

Velvyslanectví České republiky v Ammánu, 9. 1. 2019