česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jeho královská výsost Princ El Hassan Bin Talal přijal velvyslance Koutského

Dne 17.3.2019 přijal JKV Princ El Hassan Bin Talal velvyslance Josefa Koutského v jeho ammánské residenci. Přijetí se uskutečnilo necelé tři měsíce po předání pověřovacích listin velvyslancem Josefem Koutským do rukou Jeho veličenstva krále Abdulláha II. Bin Hussejna, synovce Prince El Hassana Bin Talala.

Princ El Hassan Bin Talal, mladší bratr zesnulého jordánského krále Hussejna I., se zabývá otázkami mezikulturního dialogu, občanskou společností a nevládními organizacemi, multilateralismem, lidskou důstojností a sociálním rozvojem, problematikou dobrého vládnutí a bezpečností regionu. Významnou pozornost věnuje ekonomickému rozvoji. V České republice byl Princ El Hassan několikrát účastníkem Fóra 2000, účastnil se konference k mezináboženskému a mezikulturnímu dialogu pořádané na MZV ČR, kde byl v roce 2017 hlavním hostem.  

V průběhu rozhovoru se Princ El Hassan Bin Talal zajímal o českou humanitární a rozvojovou pomoc do regionu Levanty pro syrské uprchlíky, jakož i o výsledky třetí bruselské konference na podporu Sýrie.