česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Ammánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mikuláš si opět našel cestu k českým dětem v Jordánsku

Přestože sluníčko zatím nedává té opravdové zimě žádnou šanci, zimní čas a s ním i začátek adventu byl v Jordánsku i letos zahájen dnes už tradičním příchodem svatého Mikuláše, anděla a čertů, které 1. prosince přivítal na své rezidenci český velvyslanec v Jordánsku Petr Hladík.  
 

Poté co děti srdnatě předstoupily před svatého Mikuláše, který je za andělské asistence pochválil za všechny dobré skutky, byly odměněny malým dárkem. Nicméně ani čerti nechtěli přijít zkrátka a každý prohřešek malých nezbedů byl důvodem pokusit se alespoň o nějaký ten úlovek pro peklo. Ale protože Mikuláš je shovívavý a děti slíbily všechny poklesky napravit, pekelníci nakonec odtáhli s prázdnou.

© Velvyslanectví ČR v Ammánu

© Velvyslanectví ČR v Ammánu

Nejen svatá dvojice a čerti, ale také vánoční koledy, rozsvícený stromeček, lákavé cukroví, vůně skořice, hřebíčku a pomerančů a především setkání s přáteli... to vše způsobilo, že páteční večer na rezidenci měl tu pravou atmosféru plnou kouzla nejkrásnějších svátků v roce. Tak tedy: šťastné a pokojné Vánoce všem, ať už v Jordánsku, České republice nebo kdekoliv jinde na světě!

© Velvyslanectví ČR v Ammánu

© Velvyslanectví ČR v Ammánu