česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: UNHCR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva velvyslance Josefa Koutského v uprchlickém táboře Záatarí

se uskutečnila dne 27. října tr., kdy byl přijat velitelem tábora, a při té příležitosti setrval v přátelské rozpravě s vedoucí subregionální kanceláře UNHCR Irene Omondiovou a s předtaviteli WFP, kteří jej společně seznámili s nároky provozu tábora a s rozsahem jeho infrastruktury.

Představitelé správy tábora vysoce ocenili dosavadní pomoc České republiky, kterou na místě poskytla prostřednictvím projektů pro usnadnění života syrských uprchlíků. Obě strany se vzájemně ujistili o upřímném zájmu nadále efektivně spolupracovat v dosavadním duchu. UNHCR ukázala velvyslanci praktické fungování základních nástrojů péče o uprchlíky, jakými jsou poliklinika, samoobsluha s potravinami, vodárna, rozvodná stanice elektrického proudu a obchodní zóna tábora.

J. Koutský v táboře navštívil rovněž stanici „Peace Oasis“ Světové luteránské federace, v níž byla formou malého lokálního projektu dokončena z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR výstavba komunitního centra, které začne v nejbližší době poskytovat rodinám syrských uprchlíků psychosociální podporu.

Peace Oasis

Peace Oasis