česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Spuštění rozvojového projektu zaměřeného na recyklaci papíru ve východojordánském Azraqu

Dne 25. 1. 2010 byl slavnostně zahájen rozvojový projekt financovaný Českou republikou zaměřený na recyklaci papíru. Tiskové materiály ke stažení uvnitř článku.

V pondělí 25. ledna 2010 byl slavnostně spuštěn rozvojový projekt zaměřený na recyklaci papíru ve východojordánském Azraqu. Akce proběhla pod záštitou RNDr. Ivany Holoubkové, velvyslankyně České republiky v Jordánsku a ve spolupráci s Královskou společností pro ochranu přírody (RSCN, Royal Society for the Conservation of Nature) zastoupené jejím předsedou panem Jahjou Chálidem.

Projekt v přírodní rezervaci Azraq je součástí sítě výroben a prodejen řemeslných výrobků provozované RSCN. Práce na projektu byly zahájeny 6. května 2009, kdy byla podepsána dohoda mezi RSCN a zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu.

Protředky poskytnuté Českou republikou byly použity na výstavbu a pilotní provoz dílny, kde vzniklo několik pracovních míst pro místní ženy. V současné době by měl být projekt ekonomicky sběstačný.

Projekt zaměřený na recyklaci papíru reaguje na zvýšenou poptávku po recyklovaných produktech. I přes vzrůstající poptávku po výrobcích z recyklovaného papíru a zájem o ochranu žvotnho prostředí je obdobných projektů v Jordánsku nedostatek.

Česká republika na projekt přispěla částkou necelých 25,000 dolarů.

 

foto1

 

Tiskové materiály ke stažení zde.

 

 

přílohy

_450496_314499_Press_Kit 256 KB ZIP (Komprimovaný soubor) 25.1.2010