česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Recitálové vystoupení cellisty Jiřího Bárty v Memorial Church of Moses na Mount Nebo

Dne 4.5.2023 představil jeden z nejlepších současných českých cellistů Jiří Bárta dílo J.S. Bacha a jeho pojetí u českých autorů M. Kopelenta  a P.Zemka-Nováka pod názvem „Bach Meets Czech  Modern“. Recitál byl uspřádán v Memorial Church of Moses na Mt. Nebo, který je ve správě Františkánského řádu Custodia Terrae Sanctae.
 

Koncert byl zahájen velvyslancem J. Koutským a řádovým bratrem Ammarem. Za účasti velvyslankyně Delegace Evropské Unie , Ukrajiny a dále velvyslanců Španělska, Rakouska či  Vatikánu a dalších diplomatů, zástupců absolventů česko-slovenských vysokých škol, hudebníků a milovníků klasické hudby Jiří Bárta předvedl mistrovskou virtuózní hru na cello.

 

Recitál byl uspořádán ve spolupráci s Custodia Terrae Sanctae na Mt. Nebo a za sponzorského příspěvku absolventů česko-slovenských vysokých škol. Česká vína  Chateau Bzenec a  Bohemia Sect byla akci laskavě darována Bohemia Sect.

 

O den dříve na Národní konzervatoři v Ammánu proběhly mistrovské kurzy  Jiřího Bárty pro studenty nejen cella, ale i dalších smyčcových nástrojů a jeho manželka, mladá úspěšná klavíristka  Terezie Fialová-Bártová  vedla studenty klavíru. Na závěr kurzu se oba partneři opět sešli a zahráli společné etudy pro cello a klavír.