česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Ammánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úspěšná realizace Projektu ekonomické diplomacie v oblasti solární energie

Velvyslanectví České republiky v Ammánu úspěšně realizovalo ve dnech 22. - 24. 9. 2019 projekt na podporu ekonomické diplomacie s názvem „Solar Energy“.

Delegaci českých firem z oblasti solární energetiky vedl náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR Eduard Muřický. Akce se zúčastnila i firma DIAMO n.p. , která jednala s předsedou Jordánské komise pro atomovou energii Khaledem Toukanem a uzavřela dohodu o konkrétní spolupráci na nejbližší období.

Při příležitosti návštěvy české delegace přijali dne 23. 9. 2019 náměstka ministra Eduarda Muřického jordánská ministryně energetiky a přírodních zdrojů Hala Zawati a náměstek jordánského ministra průmyslu a obchodu Yousef Shamali. Pro české firmy připravilo Velvyslanectví ČR v Ammánu česko-jordánské podnikatelské fórum s B2B rozhovory mezi představiteli českých energetických firem a odběrateli energetických zařízení z řad jordánských soukromých i státních partnerů a investorů, kterého se zúčastnilo 37 kvalifikovaných jordánských partnerských firem. České firmy se tak seznámily s pravidly zdejšího energetického trhu a navázaly četné kontakty pro budoucí činnost na zdejším trhu.

Energetika je jedním z důležitých oborů v Jordánsku a prochází intenzivním rozvojem. Průběh i výsledky podnikatelského fóra i B2B jednání byly firmami hodnoceny velmi kladně. Z uvedených důvodů byla předmětná mise přínosem pro české firmy, které se o jordánský energetický trh zajímají. Vzhledem k pozitivnímu rozvoji česko-jordánských obchodních vztahů v posledních letech se jednalo o další úspěšný a českými firmami kladně hodnocený projekt, který má potenciál přispět k nárůstu obchodní výměny mezi oběma stranami.

Z jednání na jordánském Ministerstvu průmyslu a obchodu

Z jednání na jordánském Ministerstvu průmyslu a obchodu

Z podnikatelského semináře Solar Energy v Ammánu

Z podnikatelského semináře Solar Energy v Ammánu

Náměstek Muřický při zahájení semináře

Náměstek Muřický při zahájení semináře

Jednání s jordánskou ministryní energetiky

Jednání s jordánskou ministryní energetiky