česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví ČR Ammán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Veletrh „Study in Europe“ v Ammánu

Dne 11. října 2017 se ammánském hotelu Le Meridien uskutečnil veletrh Study in Europe, na němž ZÚ Ammán ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce MŠMT prezentoval možnosti vysokoškolského studia v České republice.

Celá akce proběhla pod záštitou Delegace EU v Ammánu. Prezentační nabídku studijních možností cizinců v Evropě představily jak národní vzdělávací agentury, tak i samotné vysoké školy a zastupitelské úřady z Kypru, Maďarska, Francie, Švédska, Španělska, Německa, Velké Británie, Rumunska, Nizozemska, Itálie, Slovenska, Estonska a České republiky. 

Akci se dostalo významné publicity v místním tisku[1], na veletrh se zaregistrovalo 2000 zájemců, mnoho dalších přišlo přímo. O informace k možnostem studia v angličtině na českých univerzitách byl mezi mladými Jordánci velký zájem, přestože se jednalo o nabídky studijních programů především pro samoplátce. Možnosti prezentace využila například Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy Univerzity v Brně, jejíž obory byly také předmětem vysokého zájmu.

Veletrh potvrdil vnímání České republiky jako prestižní vzdělávací destinace s vysokoškolským systémem vysoké kvality. Velký zájem byl patrný i mezi uchazeči o postgraduální studium.

Foto: © Velvyslanectví České republiky Ammán

Foto: © Velvyslanectví České republiky Ammán

 

 


[1] http://www.jordantimes.com/news/local/over-2000-jordanian-students-pre-registered-online-attend-study-europe-fair