česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Petr Hladík v doprovodu pracovníků Ministerstva vnitra ČR navštívil uprchlický tábor v Azraqu, kde proběhlo jednání o plánované pomoci vlády ČR pro tábor ve výši 40 milionů Kč.

Dne 6. října 2016 jednal velvyslanec ČR v Ammánu Petr Hladík, v doprovodu pracovníků Ministerstva vnitra České republiky Lukáše Němce a Davida Pšenicy, s představiteli UNHCR a jordánským vedením uprchlického tábora v Azraqu o plánované pomoci vlády ČR pro rok 2016 ve výši 40 milionů Kč.
 

V druhém největším uprchlickém táboře Azraq v Jordánsku se v současné době nachází 55 tisíc syrských uprchlíků, jen v letošním roce tábor přijal 20 tisíc nových uprchlíků z tzv. území nikoho mezi Sýrií a Jordánskem. Zamýšlená pomoc, jež bude poskytnuta z prostředků MV ČR, bude primárně určena na výstavbu nových obydlí, rehabilitaci těch stávajících a vybudování přístupové cesty v táboře.

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz

Pracovníci UNHCR seznámili českou delegaci s hlavními problémy života uprchlíků v táboře a konkrétními modalitami realizace české pomoci. V současné době je pro rodinu (do šesti členů) určena jedna obytná buňka o velikosti 6x4 metry, sociální zařízení je společné pro každých šest buněk. Vedení UNHCR v táboře vyzdvihlo obrovský přínos plánované pomoci pro zlepšení životních podmínek uprchlíků.

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz

Velvyslanec Hladík zdůraznil, že humanitární a rozvojové aktivity ČR se neomezují pouze na pomoc v uprchlických táborech, ale i obecně na Jordánsko jako zemi, jejíž vládě bude poskytnuta také přímá asistence Ministerstva vnitra ČR na zvládání uprchlické krize. Nadále se počítá také s pokračováním úspěšného zdravotního programu MEDEVAC. To je zcela v souladu se záměrem české vlády pomáhat přímo v zemích postižených konfliktem v regionu a přispívat tak naším dílem k snižování migračního a radikalizačního rizika mezi uprchlíky.

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz

Copyright: MV ČR, Jiří Pasz