česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ammán
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava „Létající lékaři / Flying Doctors“ fotografa Jiřího Pasze bude do 22. srpna 2018 uvedena v jordánském Ammánu

Výstava „Létající lékaři / Flying Doctors“ fotografa Ministerstva vnitra ČR  Jiřího Pasze prezentující realizaci humanitárních a rozvojových projektů vlády ČR byla slavnostně zahájena v Ammánu. Inaugurace výstavy dne 7. srpna 2018 se zúčastnil jordánský ministr zdravotnictví, představitelé MZV Jordánska, místní diplomatický sbor a zástupci několika jordánských médií. Výstavu připravili a osobně se jejího zahájení účastnili Lukáš Němec a Anna Pavlačková, pracovníci OAMP MV ČR.
 

Výstava prezentuje průběh a výsledky pomoci českých lékařů, kterou v rámci vládního programu MEDEVAC poskytují syrským uprchlíkům a Jordáncům, kteří byli nejvíce postiženi konfliktem probíhajícím v regionu Blízkého východu. Další část výstavy je zaměřena na program MV ČR na asistenci uprchlíkům (Pomoc na místě / Aid in Place), který je v Jordánsku dlouhodobě naplňován v největších uprchlických táborech Zaatarí a Azraq.

výstava MEDEVAC

výstava MEDEVAC

V r. 2017 působilo v Jordánsku v rámci programu MEDEVAC 14 lékařských týmů z ČR, kteří odoperovali cca tisícovku syrských a jordánských pacientů, jen v první polovině letošního roku to bylo 9 týmů a 522 operací. V loňském roce také byla v jordánském uprchlickém táboře Azraq realizována česká pomoc ve výši přesahující 40 mil. Kč, stejnou částkou se na společném projektu podílela prostřednictvím UNHCR německá vláda.

výstava MEDEVAC

výstava MEDEVAC

Následně byla výstava 9. srpna přesunuta do ammánského obchodního centra TAJ Mall, kde se s ní až do 22. srpna bude moci seznámit široká jordánská veřejnost. Výstavní plocha je situována v ústředním/přízemním patře F1 centra TAJ Mall.

 

Petra news:

http://www.petra.gov.jo/Include/InnerPage.jsp?ID=72171&lang=ar&name=news#.W2q1du7NBVI.

Al-Rai news:

http://alrai.com/article/10447205

Jordan Times:

http://www.jordantimes.com/news/local/prague-keen-support-refugees-host-communities-jordan-%E2%80%94-ambassador