česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Ammánu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahájena soutěž „WARRIOR COMPETITION“, velvyslanec ČR a přidělenec obrany ČR popřáli úspěch českému týmu AČR

Velvyslanec Josef Koutský se společně s přidělencem obrany plukovníkem Stanislavem Tesárkem zúčastnili slavnostního zahájení vojenské soutěže speciálních sil „WARRIOR COMPETITION“, která se koná ve dnech 14. 4. – 20. 4. 2019 na základě plánu dvoustranné spolupráce 2019 mezi AČR a JAF /Jordanian Armed Forces/.

Českou republiku reprezentuje, na již 11. ročníku v jordánském KASOTC /King Abdullah II Special Operations Training Center/, speciální jednotka ze sestavy 102. průzkumného praporu /pzpr/ AČR. V průběhu slavnostního zahájení se velvyslanec i přidělenec obrany setkali s příslušníky uvedeného praporu a popřáli našim vojákům hodně štěstí při nadcházející soutěži.  

Od roku 2009, kdy se „WARRIOR COMPETITION“ pravidelně koná, se příslušníci 102. pzpr speciálních sil účastní soutěže již popáté, třikrát se soutěže účastnila i speciální policejní jednotka MV ČR. V letošním ročníku se ve speciálních dovednostních disciplínách utká 26 vybraných týmů a 14 zemí. Jako pozorovatelé se soutěže účastní dalších 37 armád ze severní Ameriky, Evropy, Afriky, Asie a Oceánie. Vítězové budou oznámeni při slavnostním vyhlášení dne 20. 4. 2019 v hotelu Le Grand v Ammánu.

WARRIOR COMPETITION 1

WARRIOR COMPETITION 1

WARRIOR COMPETITION 2

WARRIOR COMPETITION 2

WARRIOR COMPETITION 3

WARRIOR COMPETITION 3

WARRIOR COMPETITION 4

WARRIOR COMPETITION 4

WARRIOR COMPETITION 5

WARRIOR COMPETITION 5