english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Upozornění k situaci - 09/04/2020

Níže je uvedené obecné upozornění ke změně stavu k danému dni. Pro právně závazné informace je nutné konzultovat situaci přímo s příslušnými úřady, poskytovateli služeb a dopravci.

Aktualizace:

Dne 09/04/2020 bylo dle veřejně dostupných informací potvrzeno 38.226 případů nákazy COVID-19, z čehož 812 souvisejících úmrtí.

Aktualizace k repatriaci:

Občané, kteří se vracejí do České republiky, jsou povinni předem oznámit datum a způsob repatriace. Tuto povinnost mohou občané nově splnit i vyplněním online formuláře v českém jazyce, alternativně v jazyce anglickém.

Aktualizace k vnitrostátní dopravě v Turecku:

Při podávání žádosti o povolení k cestě na autobusových či leteckých terminálech se lze setkat s fyzickými formuláři žádostí v turekém jazyce. Zde naleznete vzor formuláře žádosti o povolení k cestě v rámci Turecka veřejnou přepravou: povolení_TUR (PDF, 99 KB), ke kterému lze pro základní orientaci stáhnout neoficiální překlad do českého jazyka: formluář CZE (PDF, 397 KB). Prosím vemte na vědomí, že český formulář slouží pouze k pochopení a orientaci v tureckém originálu, který je potřeba použít. Je nutné vzít v potaz, že samotné formuláře mohou být průběžně aktualizovány a měněny.

Další informační zdroje pro COVID-19 v Turecku: