english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zákaz vycházení ve 31 tureckých provinciích: 10/04 - 12/04/2020

Dne 10.4. Ministerstvo vnitra Turecké republiky ohlásilo zákaz vycházení od půlnici pátku 10.4. do půlnoci neděle 12.4. ve 31 tureckých provincicích.

Ministerstvo vnitra Turecké republiky informuje, že od 10/04/2020 24:00 do 12/04/2020  24:00 je zakázáno vyjít ven na ulici ve 30 tureckých provinciích s metropolitním statusem (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Istanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) a v celé oblasti provincie Zonguldak.

Pro zákaz vycházení existují výjimky zejména pro následující skupiny obyvatel: zaměstnanci zajišťující chod základní infrastruktury, zaměstnanci TBMM, nouzových telefonních linek, pracovníci zajišťující bezepečnost a pořádek, zajišťující pohřby, dále učastnící pohřbu v přímé linii, pracovníci zajišťující dodávky elektřiny, plynu, telekomunikačních služeb, zajišťující domácí a mezinárodní přepravu zboží, pracovníci médií - televize, rozhlasu a novin, zaměstnanci pečovatelských center, zaměstnanci pošty, kurýrních služeb a dovozu vodu, zaměstnanci v ocelářství, zemědělci sklízející produkty, pracovníci zajišťující distribuci chleba, osoby darující krev či plazmu pod Červeným půlměsícem. Výčet je pouze orientační a neposkytuje definitivní výčet výjimek, konkrétní případy je nutno konzultovat s tureckými autoritami.

Případné nedodržení nařízení dočasného zákazu vycházení může mít následky ve správním/trestním řízením ve vztahu k tureckým úřadům.

Tato informace je převzata z webu Ministerstva vnitra Turecké republiky: https://www.icisleri.gov.tr/duyuru1004 a https://www.icisleri.gov.tr/2-gun-sokaga-cikma-yasagi. Upozorňujeme, že právně závazné je vždy původní turecké znění daného nařízení.

Doporučujme sledovat průbežné informace Ministerstva vnitra Turecké republiky a turecká média.