english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Turečtí novináři na MSV Brno

61. Mezinárodní strojírenský veletrh hostil v mezi 7. – 11. říjnem více než 1600 návštěvníků z mnoha zemí z celého světa. Oslňující pokroky v digitalizaci, které výrobním modelům dodávají pokročilejší a realistická řešení, byly hlavním tématem Mezinárodního strojírenského veletrhu 2019 v Brně.


 

Velvyslanectví České republiky v Ankaře společně s Ministerstvem zahraničních věcí České republiky uspořádalo dne 7. Října 2019 v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED) návstěvu tureckých novinářů na brněnském strojírenském veletrhu. Zhlédnout mohli prototypy v rámci Průmyslu 4.0 a Digital Factory 2.0, které v současné době více a více získávají na významu. Cesty se kromě zástupce Velvyslanectví České republiky v Ankaře zúčastnil představitel tiskového odboru průmyslové komory v Ankaře a president deníku Dunya Newspaper.     

Tento rok byla hlavním bodem veletrhu prezentace nové strategie České republiky s názvem: Czech Republic: The Country For The Future. Na veletrhu se státní instituce podporující export prezentovaly společně pod jednou střechou. 

Cílem cesty tureckých představitelů na veletrh byla navštěva velterhu a seznámení se s jeho kapacitou a provedením. V rámci cesty novináři navštívili český národní stánek a mohli tak získat představu o postoji České republiky ke kreativitě, výzkumu, vývoji a technologiím. 

Turečtí představitelé dále navštívili stánky významných tureckých společností jako jsou HÜRSAN Pres a ERMAKSAN Makina a navštěvníkům byly podány informace o aplikacích a produktech těchto společností. Turečtí účastníci projevili také velký zájem o produkty společností FANUC Czech s.r.o., které měly možnost shlédnout na vlastní oči.   

MSV 2019, jako jeden z největších veletrhů střední Evropy představil nové koncepty, designy, průmyslové trendy a úplně nové perspektivy. 

Kerem Özpolat, ekonomický expert Velvyslanectví ČR v Ankaře 

 

Galerie


Brno Fair