english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Krátkodobé vízum do 90 dnů

Informace k podání žádosti o krátkodobé vízum do 90 dnů ve 180 dnech.

Informace o tom, kde podat žádost o vízum, naleznete zde:

Žádosti se podávají nejdříve šest měsíců, a v případě námořníků při plnění jejich povinností nejdříve devět měsíců, před zahájením předpokládané návštěvy a nejpozději 15 kalendářních dnů před zahájením předpokládané návštěvy.

POZOR! Při přijímání žádosti o krátkodobé vízum do 90 dnů je nutno respektovat místní příslušnost.

V rámci Turecké republiky je takovým dokumentem zpravidla pro držitele cestovního dokladu vydaného Tureckou republikou doklad ohledně místa pobytu (trvalého bydliště) a další adresy v rámci konzulárního obvodu zastupitelského úřadu ČR v Ankaře  (Yerleşim yeri (ikametgah) ve diğer adres belgesi) a v případě držitele jiného cestovního dokladu než vydaného Tureckou republikou povolení k pobytu (Türkiye Cumhuriyeti Ikamet İzni).

Pouze rodinný příslušník občana EU, který je občanem Turecké republiky či je na jejím území legálně usazen v rozsahu dlouhodobého pobytu může podat žádost bez předchozího sjednání schůzky přímo na zastupitelském úřadu České republiky v Ankaře každou středu (pokud daný den připadá na pracovní den či dálkovým způsobem není oznámeno uzavření/nedostupnost služeb) mezi 10.00-11.00 hod. pokud uvedené neomezuje v některém rozsahu platná legislativa.