english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in Ankara
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Představení Visegrádské skupiny studentům turecké Diplomatické akademie

Ambasády zemí Visegrádu představili dne 12. června 2018 studentům Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí v Ankaře současné priority spolupráce zemí V4.

Velvyslanci a zástupci velvyslanců České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska navštívili dne 12. června 2018 Diplomatickou akademii Ministerstva zahraničních věcí Turecka v Ankaře. Delegace byla přivítána pí Burcu Cevik, zástupkyní ředitele Diplomatické akademie Ministerstva zahraničních věcí Turecka, která velvyslancům představila nový ročník tureckých diplomatů a systém diplomatického vzdělávání a školení na Ministerstvu zahraničních věcí.

Během svých prezentací se velvyslanci zemí Visegrádu soustředili na představení vzniku a historie Visegrádské skupiny; politické, kulturní, společenské a ekonomické aspekty V4 spolupráce, včetně důležitých principů a cílů; fungování Mezinárodního Visegrádského fondu; a širší aspekty V4 spolupráce s partnerskými regiony a dalšími zeměmi s důrazem na spolupráci s Tureckem, Západním Balkánem a zeměmi Východního partnerství. Prezentace se setkaly se zájmem nových diplomatů tureckého Ministerstva zahraničních věcí a byly následovány živým diskusním blokem.

Velvyslanci rovněž představili společné aktivity Visegrádského uskupení v Turecku, které byly v posledním roce organizovány pod záštitou maďarského předsednictví. Od 1. července 2018 do 30. června 2019 bude rotující Visegrádské předsednictví zaštiťováno Slovenskem.

Galerie


Presentation by the Visegrád Embassies in Ankara