english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společná výstava fotografií států Visegrádské čtyřky

Dne 5. 5. 2016 byla zahájena společná výstava fotografií autorů ze zemí V4 - Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky.

Společná výstava fotografií autorů ze zemí V4 - Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky - byla pod hlavičkou českého předsednictví V4 zahájena dne 5. 5. 2016 ve výstavní síni „TAV Gallery Ankara“ v odletové hale ankarského mezinárodního letiště Esenboga. 

Výstavu zahájil velvyslanec P. Kafka spolu s generální manažerkou letiště Esenboga paní N. Demirer, viceguvernérem Ankarské oblasti panem H. Balcioglu a generálním manažérem Ministerstva dopravy, pod kterého letiště spadá, panem S. Murey. Zahájení výstavy se zúčastnili také zástupci velvyslanců MR, PR, ČR a SR, diplomaté pro kulturu států V4.

Netradičně zvolené místo výstavy V4 nabídlo mnohonásobně větší potenciál k upoutání pozornosti ankarské veřejnosti a médií k českému, resp. maďarskému, slovenskému a polskému fotografickému umění. Denně prochází tímto prostorem okolo 30 tisíc osob.

Česká část výstavy „The best of Czech Photo“ byla skvělou příležitostí k prezentaci mezinárodními porotami oceněných fotografií předních českých autorů a českého fotografického umění vůbec v tureckém prostředí. Rovněž fotografie z Maďarska, Slovenska a Polska představily tureckému i mezinárodnímu publiku to nejlepší, co může tato oblast umění nabídnout. 

Společná výstava, která byla realizována také při příležitosti 25. výročí založení Visegrádské čtyřky se stala dalším příkladem dobré spolupráce států  V4, a to i na poli fotografického umění.

foto2

foto2

 

foto1

foto1

 

 

foto3

foto3