english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embassy of the Czech Republic in Ankara
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanci Visegradské skupiny debatovali se studenty univerzity METU

Dne 27. března 2018, velvyslanci zemí Visegrádu v Ankaře navštívili Univerzitu METU, katedra Mezinárodních vztahů a společně uskutečnili přednášku k minulosti a současnosti V4, zdůraznili význam vztahů V4-TR, vyjádřili podporu pro prohlubující se vztahy mezi EU-TR a upřesnili priority V4 ve strategických regiónech. Přednáška se setkala s velkým zájmem a následovala ji živá a inspirující debata s více jak 150 studenty.   
 

V rámci kooperace Visegrádských zemí, velvyslanci zemí V4 (Česká republika, Maďarsko, Polsko a Slovensko) dne 27. března 2018 uskutečnili společnou prezentaci na univerzitě METU, Ankara.  Byly představeny souhrnné informace o historii Visegrádské kooperace, její stupně vývoje, důležité zásady a záměry a mimo jiné i společné kulturní, ekonomické a mezinárodní aktivity.  Velvyslanci V4 se zaměřili na současný stav vztahů mezi V4 a Tureckem, na nejvýznamnější aspekty kooperace V4 s EU včetně Západního Balkánu, Středního Východu a Východního spojenectví. Nadále se diskutovalo i o bezpečnostní a politické v EU a o sousedství Turecka.

Přednášku následovala relace otázek a odpovědí, v první řadě ohledně vztahů EU-V4, postavení zemí Visegrádu k migraci a aktuálním politickým záležitostem jako je energetická bezpečnost, vztahy mezi EU- TR, vývoj na Středním Východě a společné aktivity V4 a Turecka. Studenti se zúčastnili v počtu přesahujícím více jak 150 účastníků, jejich dotazy prokázaly zájem o námět.

Akce byla velkou příležitosti pro popularizaci V4 a zvýšení reputace a prestiže skupiny v Turecku.

Galerie


Ambassadors of the Visegrad group debated with students