english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanectví České republiky se zúčastnilo návštěvy projektů EU na pomoc uprchlíkům

Velvyslanectví České republiky se účastnilo cesty pro tisk zaměřené na projekty financované EU na pomoc uprchlíkům v Turecku.

Novináři z řady evropských zemí byli doprovázeni vedoucím delegace EU v Turecku, velvyslancem Christianem Bergerem, a zástupci členských států EU a ve dnech 19. - 21. listopadu navštívili Istanbul a Gaziantep. Účastníkům byly poskytnuty podrobné informace o závazku EU podporovat Turecko v pomoci největšímu počtu uprchlíků na světě.

Cesta se zaměřila na projekty financované EU v oblasti zdravotní a sociálně-ekonomické podpory uprchlíků a hostitelských komunit. Skupina navštívila zdravotní středisko pro migranty v Esenyurtu (Istanbul) a zúčastnila se zahájení projektu nazvaného „Tvorba pracovních míst a příležitostí pro podnikání pro Syřany v rámci dočasné ochrany a pro hostitelské komunity v Turecku“. Dále skupina v Gazinatepu navštívila Centrum odborného vzdělávání a zúčastnila se setkání se syrskými lékaři a sestrami, kteří byli vyškoleni WHO. Účastníci se také setkali se dvěma podnikateli spojenými s projekty TOBB a zástupci skupiny Future of Women's Committee, která byla založena ženami v rámci UN Women's Sada Center.

Galerie


Embassy of the Czech Republic participated in the visit of EU Refugee Projects