english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

47. ročník Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice

Účast z Turecka na MDVV Lidice je tradičně velmi hojná a nejinak tomu bylo 47. ročník, kdy bylo zasláno 410 výtvarných prací.

Velvyslanec Pavel KAFKA měl tu čest předat osobně pěti mladým umělcům v prostorách výběrové školy v Kayseri čestná uznání a zástupcům školy medaili. Vedle diplomů si mladí turečtí umělci odnesli rovněž pozornosti, které jim budou připomínat Českou republiku.

Výběrová škola v Kayseri pro zástupce ZÚ ANKARA připravila rovněž hudební vystoupení za přítomnosti širokého publika složené z rodičů, žáků a zástupců místní administrativy. Příjemným překvapením pro české uši bylo především velmi zdařilé vystoupení malých zpěváků s adventní koledou „Já bych rád k Betlému“.

V rámci návštěvy školy se velvyslanec Pavel KAFKA rovněž seznámil se vzdělávacím doplňkovým systémem, který se zaměřuje vedle umění rovněž na techniku v rozsahu IT i mechaniky včetně rozšíření znalostí z matematiky. V tomto ohledu bylo zřetelné, že mladým studentům pomáhá individuální přístup učitelů se snahou motivace k dalšímu osobnímu růstu.

Informace o MDDV Lidice: https://www.mdvv-lidice.cz/