english  türkçe  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: The Embassy of the Czech Republic
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Živé foukání skla a keramické díly na nádvoří galerie CerModern

Velvyslanectví České republiky v Ankaře ve dnech 28. a 29. září zorganizovalo v prostorách ankarské galerie CerModern workshopy na foukání skla a výrobu keramiky.

Keramické dílny se konaly pod vedením jednoho z nejznámějších českých keramických designerů Romana Šediny, který po oba dva dny neúnavně učil základy keramiky stovky nejen tureckých děti. Foukání skla se uskutečnilo pod vedením Marka Effmerta ze společnosti Lasvit a Jakuba Janďourka ze studia DECHEM. Po oba dva dny bylo na nádvoří galerie CerModern plno, workshopy prošly stovky návštěvníků.

Akce byla součástí výstavy Shapes&Shapers: Contemporary Czech Design, která bude v prostorách galerie trvat do konce října. V rámci výstavy je možné spatřit díla všech o víkendu přítomných umělců. Marek Effmert ze společnosti Lasvit je zastoupen svými úžasnými lustry, Roman Šedina jedinečnými keramickými vázami a Jakub Janďourek je společně s partnerkou Michaelou Tomíškovou jedním z největších vystavovatelů díky přítomnosti svého barevného skla prostřednictvím studia DECHEM.

Pevně věříme, že se jednalo pouze o první ze série vystoupeních českých umělců a také začátek výraznější přítomnosti jejich uměleckého rukopisu v Turecku. Rozbíhá se spolupráce Romana Šedina se společností Kutahya, navazujeme na již existující spolupráci se společností Pasabahce a těšíme se na přítomnost Marka Efferta příští rok v září na sklářském sympoziu v Eskisehiru.  

Galerie


Workshops at Cermodern