česky  kazašsky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Čeští výrobci zdravotní techniky na mezinárodním veletrhu zdravotní techniky KIHE 2022 v Almaty

Česká republika se zúčastnila formou oficiálního národního pavilonu mezinárodního veletrhu zdravotní techniky KIHE, který se konal ve dnech 18.-20. 5. 2022 v Almaty. V rámci české oficiální účasti, organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR, se na společné expozici prezentovalo 6 vystavovatelů. Slavnostního zahájení činnosti české expozice se zúčastnil velvyslanec ČR Rudolf Hykl.

Veletrh KIHE je jedním z největších veletrhů v oblasti Centrální Asie věnovaný zdravotnictví. V rámci českého stánku, zajištěném realizační společností MAEP, s.r.o., se představily následující české společnosti: CODACO ELECTRONIC s.r.o., MZ Liberec, a.s. ProSpon, spol. s. r.o., STOELZLE UNION s.r.o., VUP Medical, a.s. a ZPT Vigantice spol. s. r.o. Nabízená produkce vystavovatelů zahrnovala implantáty, náhrady kloubů a další zdravotnické výrobky vznikající pomocí 3D tisku, dále komunikační systémy pro použití ve zdravotnických a sociálních službách, výrobu, dodávky a instalace rozvodů medicinálních a technických plynů, a též výrobky z obalového skla a pletené zdravotnické prostředky. Součástí doprovodného programu veletrhu bylo rovněž představení 3D nemocnice prezentované zástupcem Asociace výrobců a dodavatelů zdravotních prostředků. Na veletrhu byla separátně zastoupena firma LINET spol. s r.o. dodávající úspěšně do Kazachstánu nemocniční lůžka.

Na slavnostním zahájení české expozice vystoupil velvyslanec Rudolf Hykl, který informoval o změnách v oblasti zdravotnického sektoru v Kazachstánu od doby konání posledního veletrhu KIHE v roce 2019. Ocenil vysokou technickou úroveň produkce přítomných vystavovatelů a probral s nimi možnosti podpory ze strany velvyslanectví. Na zahájení činnosti českého pavilonu vystoupil též ředitel Czechtrade Almaty Petr Jurčík, s vystavovateli se setkal i honorární konzul ČR v Almaty Uzakbaj Ajtžanov.

Na letošním ročníku KIHE se prezentovalo 237 firem, z nichž bylo 61% ze zahraničí. Čeští vystavovatelé vyjádřili spokojenost se svojí účastí a zdůraznili, že tato forma podpory ze strany českého státu je pro ně velmi přínosná a mají zájem se na obdobných akcích do budoucna účastnit.

Galerie


KIHE 2022 Almaty