česky  kazašsky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Firma Dibaq slaví v Kazachstánu úspěch se superprémiovými krmivy značky Fitmin

Mezi známé české dovozní položky v Kazachstánu nyní, kromě renomovaných průmyslových strojů, škodovek, skla a piva, přibyla další značka z ČR, a to vysoce kvalitní krmiva Fitmin firmy Dibaq. Jeden ze tří nejvýznamnějších českých výrobců krmiv pro domácí zvířata a koně zažívá letos boom v dodávkách na trh Kazachstánu a úspěšně plní sklady svých odběratelů. Za účelem širší propagace značky byla dne 27. září 2022 místním partnerem firmou Vet-Apteka uspořádána prezentační akce pro více než 100 účastníků v obchodním centru Kazachstánu Almaty za přítomnosti zástupců Velvyslanectví ČR v Astaně.

Firma Dibaq dodává na trh Kazachstánu superprémiová krmiva pro kočky a psy značky Fitmin, dále též krmiva pro koně různého zaměření a výkonu. Partnerem pro import a distribuci českých krmiv je kazachstánská firma Vet-Apteka, která produkci dále dodává do specializovaných prodejen všech kazachstánských regionů. Dostupný sortiment suchých i konzervovaných krmiv pro domácí zvířata čítá na 40 druhů produkce značky Fitmin. Uvedená krmiva pro koně, jež mají v Kazachstánu významnou roli z hlediska chovu pro sportovní i jiné účely, získala jedničkovou pozici na trhu Kazachstánu, což dokazuje i skutečnost, že brand Fitmin se stal jedním z hlavních sponzorů dostihů Poháru Prezidenta Kazachstánu, které se uskutečnily na almatinském hipodromu dne 24. září 2022.

Dne 27.9.2022 zorganizoval kazachstánský partner české firmy Vet-Apteka oficiální prezentaci značky Firmin pro své stávající a potenciální obchodní partnery z celého Kazachstánu. Prezentační akce, která proběhla v hotelu Ritz Carlton ve městě Almaty, se zúčastnili zakladatelé a regionální distributoři firmy Vet-Apteka, dále představitelé firmy Dibaq pánové J. Novák a A. Hotra a na 100 zástupců podnikatelské sféry. V průběhu prezentace zástupci Dibaq představili krmivo značky Fitmin, které je považováno za superprémiové s ohledem na skutečnost, že při výrobě jsou používány vysoce kvalitní ingredience vč. čerstvého masa. Český výrobce si navíc zakládá na vědecké spolupráci s předními zahraničními institucemi a plemenářskými centry.

Čestným hostem prezentační akce byl velvyslanec ČR v Kazachstánu R. Hykl, který v rámci svého projevu informoval o formách podpory českého zastupitelského úřadu pro rozvoj obchodních styků s Kazachstánem. Na prezentaci vystoupil též zemědělský expert velvyslanectví ČR v Kazachstánu A. Lukašov, který již dlouhodobě napomáhá firmám z oblasti zemědělství a potravinářství z ČR v jejich pronikání na kazašský trh. Konkrétně firma Dibaq se v posledních letech zúčastnila několika akcí na podporu českého exportu organizovaných velvyslanectvím ČR v Astaně, jednalo se o účast na výstavách a prezentačních seminářích. S podporou velvyslanectví též prorazila na sousední trh Kyrgyzstánu.
 

Zpracovala: Olga Kalinová, ekonomická diplomatka Velvyslanectví ČR v Astaně

Galerie


Prezentace Dibaq dne 27.9.2022 / Презентация компании Дибак