česky  kazašsky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Staropramen
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Staropramen vstoupil na kazachstánský trh

Pražský Staropramen se stává další českou značkou, která bude od letošního roku přítomna na kazašském trhu. Oficiální uvedení 5 druhů piva z produkce předního českého výrobce alkoholických nápojů proběhlo dne 27. dubna 2022 v obchodním centru Kazachstánu, ve městě Almaty, za přítomnosti téměř 100 zástupců maloobchodních řetězců, restaurací a cateringových společností.

Prezentaci Staropramenu zorganizovala společnost Aniri Group, která je dovozcem tohoto piva, jakož i dalších českých značek, včetně Pilsner Urquell, Gambrinus, Rudolf Jelínek a Mattoni. Součástí prezentace, pro kterou byla zvolena restaurace „Praha“ na hlavní obchodní třídě Almaty, byla i ochutnávka tradičních českých jídel. Na zahájení akce vystoupil velvyslanec Rudolf Hykl, kdy připomněl vnímání České republiky v zahraničí, mmj. přes kvalitní české pivo, jehož výroba má v zemi dlouhou historickou tradici. Majitel firmy Aniri Group Vladimir Nesterenko uvedl: „ S českými výrobci piva velmi rád spolupracuji, pivo je kvalitní, v Kazachstánu ho znají a dobře se prodává.“ Informoval mmj. o plánu na navýšení dodávek českého piva, obnovení dovozu značky Pilsner Urquell přímými dodávkami z ČR dává do souvislosti s omezením prodeje a distribuce značky v Rusku, jehož prostřednictvím bylo pivo v poslední době vyváženo do Kazachstánu.

 Velvyslanec Hykl během zahájení akce, vpravo majitel firmy Aniri Group V. Nesterenko


Velvyslanec Hykl během zahájení akce, vpravo majitel firmy Aniri Group V. Nesterenko

Po účastníky prezentace byla připravena též celá řada interaktivních her zaměřených na rozšíření znalostí o České republice, její historii a kultuře. Večera se též zúčastnila česká krajanská komunita, která je zkoncentrována právě ve městě Almaty. Staropramen bude dodáván do Kazachstánu jak v balené formě, tak v sudech, což přítomní zástupci restaurací a milovníci českého čepovaného piva zvláště ocenili. Velvyslanectví ČR dlouhodobě poskytuje podporu dovozcům české potravinářské produkce do Kazachstánu, mezi nimi i firmě Aniri Group, mmj. ve formě rozšíření nabízeného sortimentu.

 Prezentace značky Staropramen proběhla v restauraci "Praha" v Almaty


Prezentace značky Staropramen proběhla v restauraci "Praha" v Almaty