česky  kazašsky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Nur-Sultan
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České předsednictví 2022 v Radě EU zahájeno v Nur-Sultanu

Velvyslanectví České republiky v Nur-Sultan uspořádalo dne 1. července 2022 slavnostní recepci při příležitosti zahájení Českého předsednictví v Radě Evropské unie ve druhé polovině roku 2022.

Společenského podniku v hotelu Rixos Astana se zúčastnilo na 70 hostů z řad diplomatického sboru, představitelů státní správy Kazachstánu, členů Parlamentu Kazachstánu, médií a další. V rámci zahajovací ceremonie představil velvyslanec Rudolf Hykl priority Českého předsednictví a  též kontext jeho mota "Evropa jako úkol", vycházejícího z názvu projevu bývalého prezidenta ČR Václava Havla, ve kterém apeloval na zodpovědnost za další vývoj v Evropě.

 Velvyslanec Hykl v průběhu zahajovacího vystoupení


Velvyslanec Hykl v průběhu zahajovacího vystoupení

Z významných hostů se akce zúčastnila zplnomocněná představitelka pro lidská práva v Kazachstánu Elvira Azimovova, tajemník Ústřední volební komise Kazachstánu Mukhtar Yerman, poslankyně Parlamentu Kazachstánu Larisa Pavlovec a Alija Saparovova, které jsou členkami meziparlamentní skupiny česko-kazachstánské spolupráce. Diplomatický sbor byl zastoupen vesměs na úrovni vedoucích misí. Součástí akce byl kulturní program v podání tria klasické hudby.

 Hosté zahajovací recepce z řad diplomatů a zástupců kazachstánské státní správy


Hosté zahajovací recepce z řad diplomatů a zástupců kazachstánské státní správy

 Velvyslanec Hykl s členkami kazachstánského Parlamentu


Velvyslanec Hykl s členkami kazachstánského Parlamentu

České předsednictví bude probíhat v období od července do prosinec 2022, členské státy EU se v něm střídají podle odsouhlaseného pořádku. ČR předcházelo předsednictví Francie, následovat bude Švédsko.

Blíže k CZ PRES 2022 ZDE.