česky  kazašsky  по-русски 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @Akorda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání prezidenta Kazachstánu Tokajeva se členy diplomatického sboru v Astaně

Prezident Kazachstánu Kasym-Žomart Tokajev se setkal dne 4. listopadu 2022 v prezidentském paláci Akorda v hlavním městě Astaně s vedoucími diplomatických misí, akreditovanými v Kazachstánu. Setkání, které obnovilo každoroční tradici přijetí velvyslanců hlavou státu, se uskutečnilo poprvé po tříleté přestávce, zapříčiněné pandemií COVID-19. Přijetí prezidentem se zúčastnil též velvyslanec ČR Rudolf Hykl.

Prezident Tokajev v projevu k diplomatickým zástupcům zrekapituloval své reformní kroky od nástupu do funkce v březnu 2019, a to jak v politicko-ústavní, tak i sociálně-ekonomické oblasti. Informoval též o prioritách zahraniční politiky Kazachstánu a zájmu na pokračování její multivektorové orientace.

V rámci zdvořilostního pozdravení s českým velvyslancem, v rámci kterého Rudolf Hykl informoval kazachstánského prezidenta o probíhajícím předsednictví ČR v Radě EU, ale též o bezpečnostních obavách Evropy v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině, a v neposlední řadě i o úspěšně se rozvíjející bilaterální obchodně-ekonomické spolupráci mezi ČR a Kazachstánem, prezident Tokajev vyjádřil spokojenost s úrovní a kvalitou vzájemných vztahů s ČR a zdůraznil své přesvědčení, že tyto se budou dále úspěšně rozvíjet.

Galerie


Setkání s prezidentem Tokajevem / Встреча с президентом Токаевым