ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro zájemce o Letní školy slovanských studií v roce 2022 v České republice

Letní školy slovanských studií (dále jen „LŠSS“) jsou studijní kurzy pořádané několika veřejnými vysokými školami v České republice. Kurzy se konají každoročně v průběhu letních měsíců (červenec, srpen, září). Jejich délka se pohybuje od 3 do 4 týdnů. Délku kurzu určuje pořádající škola.

V rámci svých vzdělávacích bloků nabízejí jednotlivé pořádající školy kurzy českého jazyka na různých úrovních pokročilosti, výběrové semináře zaměřené na českou literaturu, kulturu a dějiny, volnočasové aktivity zahrnující divadelní, hudební a taneční představení, exkurze, poznávací výlety apod. 

Kurzy jsou určeny pro zahraniční studenty, odborníky (pedagogy, překladatele, tlumočníky) a akademické pracovníky z oblasti bohemistiky a slavistiky. Svým širokým záběrem jsou však otevřeny všem zájemcům o český jazyk, literaturu, dějiny a kulturu. Účastníci musí být starší 18 let.

 Letní školy slovanských studií 2022, MŠMT ČR (msmt.cz)

Účast na LŠSS v roli tzv. samoplátce

Samoplátci si veškeré náležitosti k přijetí na LŠSS vyjednávají s příslušnými pořadatelskými školami osobně, nikoliv prostřednictvím MŠMT. Informace o přihlašování na jednotlivé kurzy jsou k dispozici na internetových stránkách příslušných pořadatelských škol i na webových stránkách MŠMT. Níže naleznete seznam organizátorů LŠSS.

Orgaizátoři LŠSS (PDF, 388 KB)