ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Olympijská federace
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cesta příměří – od Korivose po Emila Zátopka

Olympijská federace ve spolupráci s Českým centrem Athény dne 6. dubna 2022 ve válečném muzeu v Athénách v rámci akcí „Cesta příměří 2022“ uctila 100. výročí narození Emila Zátopka na slavnostní události, jíž se zúčastnili významní řečtí sportovci, politické osobnosti a kulturní představitelé společenského života, včetně velvyslance České republiky v Athénách, pana Jakuba Karfíka.

Řecká Olympijská federace ocenila při této příležitosti Emila Zátopka za jeho přínos sportu a olympijským hodnotám. Cenu předala předsedkyně federace paní Sofie Hintziou a náměstkyně ministra pro migraci a azyl paní Sofie Voultepsi.

Součástí galavečera byla výstava výtvarných děl známých řeckých autorů na téma olympijských her a Emila Zátopka a dětských kreseb nejen žáků sportovní základní školy „Dany a Emila Zátopkových“ z Třince.

Předsedkyně Olympijské federace Sofie Hintziou a náměstkyně ministra pro migraci Sofie Voultepsi spolu s velvyslancem ČR

Předsedkyně Olympijské federace Sofie Hintziou a náměstkyně ministra pro migraci Sofie Voultepsi spolu s velvyslancem ČR