ελληνικά  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EDL team
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

8. ročník oslav Evropského dne jazyků 2020 v Athénách – VÝSLEDKY SOUTĚŽE

(Archivní článek, platnost skončena 11.02.2021 / 08:15.)

V sobotu 26. září 2020 proběhla v rámci oslav Evropského dne jazyků 2020 v Athénách interaktivní hra, během které měli malí i velcí účastníci možnost cestovat po evropských zemích. Na cestách řešily kvízy a hádanky související s jazyky, kulturou, historií a reáliemi zúčastněných zemí. O výsledcích a vítězích soutěže budeme na webových stránkách a facebooku velvyslanectví informovat v průběhu týdne od 5. října 2020. 
 

Evropský den jazyků 2020
ONLINE
Sobota 26. září 2020, 15:00 – 21:00


VÝSLEDKY SOUTĚŽE BUDOU V PRŮBĚHU PŘÍŠTÍHO TÝDNE UVEŘEJNĚNY NA SOUTĚŽNÍ STRÁNCE escaperoute.gr A ROVNĚŽ NA WEBU A FACEBOOKU VELVYSLANECTVÍ.


„Evropský den jazyků“ se na základě prohlášení Rady Evropy z 6.12. 2001 slaví každoročně 26.9.

V letošním roce se akce vzhledem k epidemiologické situaci uskutečnila pouze online prostřednictvím výše uvedeného kvízu.

Akci společně připravily kulturní instituty a velvyslanectví sídlící v Athénách - British Council, Francouzský institut, Goethe-Institut Aten, ÖSD-Institut Griechenland, Švédský institut, Spolek švédského jazyka, Italský kulturní institut, Kyperský dům ve spolupráci se Zastoupením Ministerstva turismu Kyperské republiky, Instituto Cervantes, Zastoupení Evropské komise v Řecku, Překladatelská sekce Evropské komise, MZV Řecka, Hellenic Foundation for Culture, IKY (Institut udělování státních stipendií) a dále velvyslanectví České republiky, Gruzie, Norska, Polska, Rakouska a Švédska.

Koordinátory akce byly: British Council – Francouzský institut.

Evropský den jazyků 2020 se konal v rámci 2. týdne přehlídky evropských kultur, akce pořádané klastrem EUNIC v Athénách za podpory Athens Culture Net a Zastoupení Evropské komise v Řecku.

Pro více informací rovněž:
www.athensculturenet.com/el
www.facebook.com/events/1070356750050465/
 

Tiskové prohlášení (pouze v řečtině) (DOCX, 386 KB)