ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: EDL
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Evropský den jazyků v Athénách

Dne 25. září 2021 se v Královských zahradách v centru Athén uskutečnil 9. ročník Evropského dne jazyků za bohaté účasti publika.

Již 9. rokem vzdělávací a kulturní instituce a velvyslanectví 14 členských zemí sítě EUNIC Athény ve spolupráci se Zastoupením EU v Athénách, IKY (Institut udělování státních stipendií), organizací Athens Culture Net a Technopolis města Athén a Centra pro integraci přistěhovalců města Athén, proběhla oslava Evropského dne jazyků. V příjemné a odlehčené atmosféře Národního parku v centru Athén si velké množství návštěvníků prohlédlo stánek České republiky s materiály v českém jazyce, který připravilo velvyslanectví ve spolupráci s Českou asociací v Řecku. Mladší účastníci si vyslechli živé vyprávění pohádky „Zlatá kachna“.

Stánek Velvyslanectví České republiky a České asociace v Řecku (zleva Anthi Zerva za velvyslanectví a Lenka Kanellia za Českou asociaci)

Stánek Velvyslanectví České republiky a České asociace v Řecku (zleva Anthi Zerva za velvyslanectví a Lenka Kanellia za Českou asociaci)

Český stánek se těšil pozornosti návštěvníků.

Český stánek se těšil pozornosti návštěvníků.

Děti se zúčastnily vzdělávacích workshopů na téma životní prostředí, malovaly obrázky o přírodě, odpovídaly na různé znalostní kvízy ohledně evropských zemí a jazyků a získaly milé upomínkové předměty.

Malovalo se a psalo o přírodě.

Malovalo se a psalo o přírodě.

Oslava Evropského dne jazyků byla založena v roce 2001 a jejím cílem je podpora a podněcování jazykové rozmanitosti v Evropě, rozvoj jazykových dovedností evropských občanů a zároveň jejich plně demokratické začlenění do Evropy při zachování multikulturní specifičnosti.

Organizátoři:

British Council, Služba spolupráce a vzdělávací aktivity Francouzského velvyslanectví – Francouzský Institut Řecka, Goethe-Institut v Athénách, ÖSD-Institut Griechenland, Švédský institut v Aténách, Velvyslanectví Švédska, Spolek švédského jazyka, Velvyslanectví Rakouska v Athénách, Velvyslanectví Polské republiky v Athénách, Velvyslanectví České republiky v Athénách, Česká asociace v Řecku, Velvyslanectví Norska v Řecku, Italský vzdělávací institut v Athénách – Vzdělávací kancelář Velvyslanectví Itálie v Athénách, Kyperský dům ve spolupráci se Zastoupením Ministerstva turismu Kyperské republiky, Evropská kancelář Kyprerské republiky a EU DIRECT, Nicosia University of Cyprus, Institut Cervantes v Athénách, Zastoupení Evropské komise v Řecku, Překladatelská sekce Evropské komise, MZV Řecka, Hellenic Foundation for Culture, Velvyslanectví Gruzie, Velvyslanectví Rumunska a Rumunský kulturní institut, IKY (Institut udělování státních stipendií) Národní jednotka koordinace Erasmus + oddělení vzdělání a kvalifikace, Jazykové centrum Národní a Kapodistriovy univerzity v Athénách, Průmyslové muzeum plynu Technopolis v Athénách a Centrum podpory přistěhovalců Magistrátu města Athény.

Koordinátor akce: British Council