ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: British Council
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslava 10. ročníku Evropského dne jazyků v Athénách

Evropský den jazyků se každoročně připomíná 26. září. Jeho oslava se letos v Athénách uskutečnila v sobotu 24. září na nádvoří Centra umění v parku Svobody, přímo u athénské Lavičky V. Havla.

Na organizaci se podílely vzdělávací a kulturní instituce, velvyslanectví 13 členských zemí, athénská pobočka kulturní sítě EUNIC, zastoupení Evropské komise, řecká Státní stipendijní nadace IKY a Athens Culture Net. Na prezentaci České republiky se spolu s Velvyslanectvím České republiky podílel Český krajanský spolek v Athénách a Czech Association Greece.

Stánek navštívil velvyslanec ČR PhDr. Jakub Karfík a spousta zajímavých hostů a návštěvníků.

Velvyslanec s Dr. Lenkou Naldoniovou z Ostravské univerzity a Anthi Zerva

Velvyslanec s Dr. Lenkou Naldoniovou z Ostravské univerzity a Anthi Zerva

Na stánku nechyběly informační materiály, vzpomínkové a dárkové předměty, letáčky o aktivitách a výuce českého jazyka, zábavný kvíz o ČR, který připravila Česká asociace, nebo tradiční zdobené perníčky, které i s interaktivním sešitem o ČR přichystal Český krajanský spolek.

Stánek ČR překypoval zajímavými informačními materiály a upomínkovými předměty

Stánek ČR překypoval zajímavými informačními materiály a upomínkovými předměty

Oslava Evropského dne jazyků byla založena v roce 2001 a jejím cílem je podpora a podněcování jazykové rozmanitosti v Evropě, rozvoj jazykových dovedností evropských občanů a zároveň jejich plně demokratické začlenění do Evropy při zachování multikulturní specifičnosti.

Organizátoři:

British Council, Goethe-Institut v Aténách, ÖSD-Institut Griechenland, Velvyslanectví Švédska,  Švédský institut v Athénách, Spolek švédského jazyka, Velvyslanectví Polské republiky v Athénách, Velvyslanectví České republiky v Athénách, České centrum, Česká asociace v Řecku, Velvyslanectví Norska v Řecku, Italský vzdělávací institut v Athénách – Vzdělávací kancelář Velvyslanectví Itálie v Athénách, Kyperský dům, Zastoupení Ministerstva turismu Kyperské republiky, Institut Cervantes v Athénách, Velvyslanectví Gruzie, Velvyslanectví Rumunska, Hellenic Foundation for Culture, Zastoupení Evropské komise v Řecku - Překladatelská sekce Evropské komise, MZV Řecka, Státní stipendijní nadací IKY, Atermon a Athens Culture Net města Athén.

Koordinátor akce: British Council

Více informací: Victoria Kyriaki, victoria.kyriaki@britishcouncil.gr, 210 3692 337