ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2019 - Vystoupení českého houslisty Jana Mráčka v Athénách

Dne 1.3.2019 se na prestižní hudební scéně „Megaro Musikis“ (Palác hudby) v Athénách uskutečnil koncert Athénského státního orchestru a českého houslisty Jana Mráčka.

Virtuozita nadaného českého houslisty Jana Mráčka není řeckému publiku neznámá – za podpory Velvyslanectví České republiky v Athénách se tento mladý umělec, společně v duu s klavíristou Lukášem Klánským, představil v červnu 2017 na 26. ročníku hudebního festivalu ve městě Navplio na Peloponésu, v letech 1828 – 1833 hlavním městě Řecka a dnes oblíbené turistické destinaci řeckých i zahraničních návštěvníků. V následujícím roce 2018 Jan Mráček vystoupil za Českou republiku na koncertu u příležitosti zakončení předsednictví Maďarska „Visegrádské skupiny / V4“ v Athénách.

V letošním roce se Jan Mráček v Řecku představil již potřetí, a to v rámci koncertu Athénského státního orchestru s názvem „Svobodný člověk“. Milovníky vážné hudby dlouho očekávaná událost se konala 1. března 2019 v Paláci hudby (Megaro Musikis) v Athénách. J. Mráček vystoupil s Athénským státním orchestrem v programu složeném z děl Ch. Papageorgiou, R. Strausse a J. Brahmse, konkrétně s Brahmsovým Koncertem pro housle a orchestr D dur, op. 77.  

Hudební zážitek publikum náležitě ocenilo dlouhým potleskem a koncert Jana Mráčka opět důstojně a úspěšně prezentoval českou hudební tradici v Řecku.  

Vystoupení J. Mráčka v rámci koncertu se uskutečnilo za podpory Velvyslanectví České republiky v Athénách.

Foto: ©Velvyslanectví ČR v Athénách - Z koncertu

Foto: ©Velvyslanectví ČR v Athénách - Z koncertu

Informace o koncertu na stránkách organizátora akce Megaro Musikis:
www.megaron.gr/default.asp?pid=5&la=2&evID=4286 (v angličtině)
www.megaron.gr/default.asp?pid=5&la=1&evID=4286 (v řečtině)