ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

„SUK – ČTEME VŠICHNI“

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského vyhlašuje 29. ročník Ceny za literaturu pro děti a mládež. Novinkou je speciální cena odborné poroty za počin knihoven v zahraničí, která vznikla ve spolupráci s Czech Association a časopisem Krajánek ve světě. Jejím cílem je upozornit na významnou činnosti  krajanských knihoven v zahraničí.

SUK – ČTEME VŠICHNI

SUK – ČTEME VŠICHNI

Krajanské knihovny se mohou přihlásit do soutěže v kategorii „Počin školních knihoven“ a budou tak soutěžit jak v hlavní soutěži, tak o speciální cenu českých knihoven v zahraničí. V porotě navíc usedne zvláštní zmocněnec pro krajanské záležitosti, Mgr. Jiří Krátký, M.A.

Uzávěrka zasílání přihlášek do kategorie je do 31. 1. 2022. Přihlášku a více informací naleznete zde: Cena za literaturu pro děti a mládež „Suk – čteme všichni“ za rok 2021 na podporu čtenářské gramotnosti | NPMK

Součástí soutěže je také cena dětí, kde malí čtenáři hlasují o nejoblíbenější knihu, kterou četli v českém jazyce. Hlasovat mohou zde:  https://www.npmk.cz/form/cena-suk-cteme-vsichni-kategorie

Budoucnost krajanských knihoven bude rovněž tématem Mezinárodní konference, organizovanou Czech Association, jejíž první ročník proběhne online v neděli 27.3.2022.