česky  ελληνικά  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ©Velvyslanectví ČR v Athénách
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České podniky jednaly v Athénách o exportu technologií pro minipivovary

V pátek 11. května 2018 proběhla v Athénách prezentace a B2B setkání českých výrobců minipivovarů a dodavatelů surovin se zájemci na řecké straně. Akce se konala v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie MZV ČR. Vysoká účast řeckých zájemců o české pivovarnické technologie a zkušenosti z provozu mini- a mikro/pivovarů potvrdila velký potenciál pro rozvoj tohoto odvětví v Řecku. Současně se ale ukázalo, že jeho skutečnému boomu brání nepružná legislativa. V Řecku však existuje silný tlak na její změnu a velvyslanectví jej svou akcí podpořilo.

Na prezentaci do Athén vyslaly své zástupce firmy Czech Brewmasters s.r.o., NATE – nápojová technika a.s. a Pacovské strojírny a.s.. Jako experti vystoupili ing. Petr Cejnar za Českomoravský svaz minipivovarů a prof. Ing. Pavel Dostálek, CSc. z Ústavu biotechnologie, VŠCHT. Zájem o katalogovou účast projevily a materiály poskytly firmy BB Brewery s.r.o., DESTILA s.r.o., EBIA CZ s.r.o., Joe´s Garage Brewery  s.r.o., LINDR.CZ s.r.o., MBS Mini Brewery System s.r.o., SLADOVNY SOUFFLET ČR, a.s., BOHEMIA HOP a.s.

Zájem řeckých firem a odborníků předčil očekávání. Většinu z cca 100 účastníků tvořili provozovatelé / majitelé pivovarů, zájemci o otevření minipivovaru, studenti pivovarnictví a představitelé ministerstva hospodářství, řeckých pivovarnických asociací a obchodních komor.

Součástí projektu byla také společná exkurze do vzorového minipivovaru, který pro nadnárodního giganta Heineken v Athénách postavila firma Czech Brewmasters s.r.o. Přímé jednání zástupců univerzit, VŠCHT Praha a Univerzity západní Atiky o možnostech stáží popřípadě uplatnění řeckých studentů pivovarnictví v českých podnicích a provozech skýtá do budoucnosti velký potenciál.

Pohled do auditoria

Pohled do auditoria

Prof. Ing. Pavel Dostálek, CSc. při prezentaci důvodů proč upřednostnit český typ výroby piva

Prof. Ing. Pavel Dostálek, CSc. při prezentaci důvodů proč upřednostnit český typ výroby piva

Český panel zprava: Jaromír Hart za NATE Choteboř, Ing. Petr Cejnar za Pacovské strojírny a Českomoravský svaz minipivovarů a Ing. Jindřich Chejn za Czech Brewmasters. Ve středu moderátor prezentace, řecký novinář Panos Mavridis.

Členové české mise

Členové české mise

Zprava prof. Ing. Pavel Dostálek, CSc., VŠCHT Praha, Ing. Petr Cejnar, Pacovské strojírny a.s. a Českomoravský svaz minipivovarů, Ing. Jindřich Chejn a Jiří Karlík, Czech Brewmasters, s.r.o.

 

Katalog českých výrobců technologií a surovin pro malé pivovary, kteří projevili zájem o spolupráci s Řeckem a zúčastnili se prezentace osobně nebo formou katalogové účasti:
Katalog českých výrobců (PDF, 10 MB)

Videozáznam z prezentace, který pořídil mediální partner, agentura New Times Publishing:
Český recept na dobré řecké pivo - část 1
Český recept na dobré řecké pivo - část 2

 

Milan Fischer, zástupce velvyslance, Jitka Chromcová, asistentka pro obchodní, ekonomickou a politickou agendu, Velvyslanectví ČR v Athénách