ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Upozornění na zpřísněná epidemická opatření v Řecku

(Archivní článek, platnost skončena 06.02.2022.)

Velvyslanectví ČR upozorňuje, že platí zpřísněné podmínky pro vstup a pobyt na území Řecka.

Všichni cestující do Řecka starší 5 let, tedy i plně očkovaní a ti, kteří prodělali onemocnění covid-19, musí vedle PLF předložit na hranici negativní výsledek PCR testu provedeného nejdéle 72 hodin před překročením hranice nebo rychlého antigenního testu provedeného nejdéle 24 hodin před překročením hranice. Opatření platí zatím do 7. 2. 2022, nelze však vyloučit jejich prodloužení.

Rezidentům i návštěvníkům se doporučuje ověření bezinfekčnosti 2. a 4. den po vstupu/návratu do Řecka ze zahraničí.

Použití roušky je povinné jak v uzavřených prostorách, tak na otevřených prostranstvích. V uzavřených prostorách jako jsou prostředky hromadné dopravy a supermarkety je nutné použít respirátor, případně dvojitou chirurgickou roušku. Porušení opatření je pokutováno částkou 300 EUR.

Velvyslanectví ČR zároveň důrazně upozorňuje, že v Řecku zůstávají v platnosti podmínky pro vstup do veškerých vnitřních i vnějších veřejných prostor (např. restaurace, taverny a kavárny včetně zahrádek, hotely, obchodní centra, muzea, divadla, kina apod.) a pro cestování vnitrostítní hromadnou dopravou, totiž povinnost předložení platného potvrzení buď o ukončeném očkování nebo o prodělané nemoci s QR kódem (Digitálního COVID certifikátu EU/EU Digital COVID Certificate). Výjimku představují pouze obchody s potravinami a lékárny. Dodržování těchto opatření je v praxi provozovateli podniků důsledně požadováno, státem přísně vymáháno a jejich porušování trestáno pokutou až do výše 500 EUR.

Podrobné informace najdete v článku Covid-19 – aktuální podmínky cestování do Řecka a návratu do ČR.