ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mapa s informacemi o vývoji epidemiologické situace v Řecku

Od června 2021 je k dispozici mapa barevně rozlišující jednotlivé řecké okresy (prefektury) a kraje na zelené, žluté, oranžové a červené na základě epidemiologických ukazatelů používaných Evropským centrem pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) a Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Účelem je informovat občany Řecka i turisty o aktuální epidemiologické situaci.

Mapa s informacemi o vývoji epidemiologické situace je k dispozici na oficiálním portálu řecké vlády https://covid19.gov.gr/covid-map-en/.

Podle rozsahu výskytu onemocnění covid-19, kterému odpovídá úroveň platných lokálních epidemiologických opatření, je řecké území rozděleno na:

  • zelené a žluté oblasti – platí základní epidemiologická preventivní opatření;
  • oranžové oblasti - je uplatněn zvýšený dohled, testování a trasování, mohou být zavedena další preventivní opatření;
  • červené oblasti – mohou být uplatněna mimořádná protiepidemiologická okresní či regionální opatření, která platí zejména pro neočkované osoby (např. možnost omezení nočního vycházení, provozu veřejného stravování, hromadných akcí jako koncerty, veletrhy a trhy apod., zákaz shromažďování na veřejnosti i v soukromí, neveřejné náboženské obřady, pohřby a svatby s přítomností omezeného počtu osob apod.).