ελληνικά  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

POZOR - Negativní PCR test na Covid-19 při cestách z ČR do Řecka od 28. 9. 2020

Vláda Řecké republiky prostřednictvím Společného ministerské rozhodnutí č. D1a/58901 ze dne 23. 9. 2020 rozhodla s platností od 28. 9. 2020 00.01 hod., že od cestujících z České republiky bude na místech vstupu do země prostřednictvím leteckého spojení vyžadován negativní PCR test na Covid-19 provedený výtěrem z nosohltanu nejpozději 72 hodin před vstupem do Řecka. Povinnost testu se nevztahuje na děti mladší 10 let.
 

Potvrzení o negativním testu v anglickém jazyce musí být vystavené akreditovanou laboratoří a musí obsahovat jméno, příjmení a číslo cestovního dokladu cestujícího.

Letecké společnosti musí před nástupem zkontrolovat potvrzení o testu a nepřijmout bez něj cestujícího na palubu.

Nadále platí i povinnost vyplnit před cestou do Řecka, jakož i při návratu, PLF formulář (https://travel.gov.gr/) a při vstupu do země předložit QR kód, který na jeho základě cestující obdrží.

Povinnost předložit negativní PCR test na Covid-19 platí rovněž při překročení pozemní hranice.

Upozorňujeme, že řecké úřady nadále provádějí namátkové PCR testy na Covid-19 při vstupu do země i v případech, kdy má cestující potvrzení o negativním výsledku z výchozí destinace, a výsledky těchto testů mohou s ohledem na průběh choroby prokázat pozitivitu. V takových případech platí výsledek posledního testu provedeného v Řecku a cestující jsou umístěni do dvoutýdenní izolace a jejich nejbližší doprovázející osoby (např. rodina) do karantény – viz podrobnější informace o cestování v článku Řecko – cestování z/do ČR v souvislosti s Covid-19