ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Řecko - mimořádná vstupní opatření po dobu vánočních svátků

(Archivní článek, platnost skončena 07.01.2021.)

Po dobu vánočních svátků, konkrétně s platnosti od 18. 12. 2020 do 7. 1. 2021, zavádí řecké úřady pro všechny cestující do Řecka mimořádná vstupní opatření včetně povinnosti setrvat v třídenní karanténě nezávisle na výsledku předloženého PCR testu.
S ohledem na toto opatření, které bude důsledně vymáháno a jeho porušení pokutováno, ZÚ zásadně nedoporučuje v uvedeném období cesty do Řecka.

Všichni cestující do Řecka, nezávisle na výchozí destinaci, státní příslušnosti a způsobu vstupu do země, musí v době od 18. 12. 2020 do 7. 1. 2021:

  1. nejpozději 24 hodin před vstupem na území Řecka vyplnit a odeslat oficiální elektronický registrační formulář, tzv. Passenger Locator Form (PLF), který je spolu s návodem k dispozici na řecké vládní platformě https://travel.gov.gr/#/ (platí pro všechny cestující nad 18 let);
  2. předložit negativní PCR test provedeným v akreditované laboratoři země původu nebo tranzitu, který nesmí být starší než 72 hodin od odběru vzorku (platí pro všechny cestující starší 10 let);
  3. podrobit se antigennímu přetestování na místě vstupu (hraniční přechod či letiště);
  4. nezávisle na výsledku testu setrvat po vstupu v povinné 3denní karanténě na místě udaném v registračním formuláři (pro cestující z Velké Británie je karanténa 10denní!).

S ohledem na toto opatření, které bude důsledně vymáháno a jeho porušení pokutováno částkou 5.000 eur, ZÚ zásadně nedoporučuje v uvedeném období cesty do Řecka.

Další informace k cestování:  Řecko – cestování z/do ČR v souvislosti s Covid-19