česky  ελληνικά  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Upozornění pro cestující do České republiky

Pravidla pro příjezd do České republiky ze zahraničí.

Od 4. května 2021 platí nová pravidla pro cestování do ČR, tedy i pro návraty Čechů do vlasti. Podmínky jsou upraveny ochrannými opatřeními Ministerstva zdravotnictví. Jejich výklad je k dispozici na stránce Ministertsva zahraničí v článku PŘEHLEDNĚ: Nová pravidla cestování platná od 4. května 2021. Aktuální informace k cestování najdete rovněž v článku COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí.

Při návratu z Řecka (tedy země s vysokým rizikem nákazy) do ČR letecky nebo veřejnou dopravou je cestovatel povinen vyplnit elektronický příjezdový formulář, prokázat se negativním antigenním (max. 24 hod. starým) nebo PCR (max. 72 hod. starým) testem a všichni cestovatelé musí vykonat nejpozději do 5 dnů v ČR PCR test, přičemž do doby obdržení jeho negativního výsledku jsou povinni zůstat v samoizolaci (karanténě). Čeští občané a rezidenti kompletně naočkovaní v ČR se mohou vracet do ČR bez nutnosti testu či karantény. Od ukončení očkování musí uplynout min. 14 dní.

Provedení PCR testu při návratu z Řecka do ČR je možné na letištích v Athénách a v Soluni.
Bližší informace:
->  Athens Medical Group IATRIKO
->  Informace Athénského mezinárodního letiště o cestování v podmínkách pandemie covid-19

PCR i antigenní testy provádí v Řecku celá řada autorizovaných laboratoří, je však třeba se ujistit, že vydané písemné potvrzení v listinné nebo elektronické podobě bude v angličtině a bude obsahovat náležitosti vyžadované Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR, totiž jméno a příjmení a datum narození adresáta. Upozorňujeme, že zejména u antigenních toto nebývá vždy pravidlem.

V ostatních řeckých lokalitách doporučujeme pořádat o informace o možnostech testování v akreditovaných laboratořích svoji CK nebo hotel.