ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

2010-Návštěva alternujícího ministra zahraničních věcí Řecka v Praze

Při příležitosti návštěvy v České republice dne 19.2.2010 byl alternující ministr zahraničních věcí Řecka D. Droutsas přijat v Praze v Černínském paláci místopředsedou vlády a ministrem zahraničních věcí ČR J. Kohoutem.

Setkání bylo významným podnětem pro posílení spolupráce obou diplomacií, předchozí návštěva řeckého ministra zahraničních věcí v České republice se uskutečnila v r. 2000. Navíc na jaře letošního roku, jak připomněl místopředseda vlády ČR, uplyne 90. let od navázání diplomatických vztahů mezi oběma zeměmi.

Rozhovorům dominovala vedle otázek bilaterálních vztahů a spolupráce v rámci EU též prioritní témata řecké zahraniční politiky, zahrnující západní Balkán, řecko-turecké vztahy a tzv. kyperskou otázku, debatovalo se rovněž o situaci na Blízkém východě. Obě strany vyjádřily zájem na úspěšné unijní integraci západního Balkánu, dalším rozšíření EU a rozvoji Evropské politiky sousedství. Místopředseda vlády Kohout poděkoval řecké vládě za poskytnutí významného příspěvku na projekty realizované českým provinčním rekonstrukčním týmem působícím v afghánské provincii Lógar.

fotografie 1

fotografie 2