ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministry of National Defence
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oficiální návštěva náměstka ministra obrany Řecka v České republice

Náměstek ministra národní obrany Řecka Nikolaos Chardalias uskutečnil ve dnech 16. a 17. září 2022 oficiální návštěvu České republiky na pozvání náměstka ministra obrany pro řízení průmyslové spolupráce Tomáše Kopečného.

V průběhu oficiálních jednání oba náměstci potvrdili tradičně pevné svazky pojící ČR a Řecko jako partnery v EU a NATO, ale i mimo tato uskupení, a projednali možnosti a způsob jejich dalšího prohloubení. Vyměnili si názory na globální a regionální vývoj a jeho dopady na bezpečnost a stabilitu v Evropě, na Balkáně a ve východním Středomoří.

Náměstek Chardalias se zúčastnil v Ostravě Dnů NATO 2022, kde měl možnost setkat se s předsedou vlády ČR Petrem Fialou a s představiteli zahraniční misí a navštívil expozice obranných podniků. 

 Setkání předsedy vlády Petra Fialy s náměstkem ministra národní obrany Řecka Nikolasem Chardaliasem v Ostravě v průběhu Dnů NATO 2022.

Setkání předsedy vlády Petra Fialy s náměstkem ministra národní obrany Řecka Nikolasem Chardaliasem v Ostravě v průběhu Dnů NATO 2022.