ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministr zahraničí Řecka Nikos Kotzias na oficiální návštěvě České republiky

Ministr zahraničí Řecké republiky Nikos Kotzias vykonal ve dnech 16.–17. května 2017 oficiální návštěvu České republiky. Šlo o první návštěvu šéfa řecké diplomacie od roku 2010. Ministr Kotzias během ní jednal s ministrem zahraničních věcí České republiky Lubomírem Zaorálkem a přijali jej předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka a předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch. Návštěva byla příležitostí k posílení politických a ekonomických vztahů mezi oběma zeměmi a výměně názorů na bilaterální, evropské a mezinárodní otázky.

Podle ministra Zaorálka jsou česko-řecké vztahy jsou na dobré úrovni a v jejich rámci dokážeme řešit veškeré záležitosti. „Stojíme o posílení další obchodní spolupráce,“ komentoval šéf české diplomacie úspěšnou ekonomickou spolupráci, zejména v průmyslu. Svého partnera Nikose Kotziase také ujistil, že se Řecko stává stále oblíbenější destinací českých turistů. „Jsem rád, že množství Čechů navštěvující Řecko stoupá, v roce 2016 jich bylo kolem půl milionu.“

Bilaterální setkání se věnovalo také aktuálním evropským otázkám, konkrétně migrační vlně a budoucnosti společné Evropy.

Ministr zahraničí Kotzias na závěr jednání s ministrem zahraničí ČR Zaorálkem

Ministr zahraničí Kotzias na závěr jednání s ministrem zahraničí ČR Zaorálkem

Společná tisková konference obou ministrů na stránkách Ministerstva zahraničí Řecké republiky.

Prohlášení řeckého ministra (video) 

Přijetí ministra Kotziase předsedou vlády ČR

Přijetí ministra Kotziase předsedou vlády ČR