ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Ministerstvo zahraničí ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Řecký ministr zahraničí Nikos Dendias navštívil Prahu

Ministr zahraničních věcí Řecké republiky Nikos Dendias v pátek 18. září 2020 jednal v Praze s ministrem zahraničních věcí České republiky Tomášem Petříčkem. Vedle bilaterálních témat hovořili ministři zejména o situaci ve východním Středomoří, migraci a dalších aktuálních zahraničněpolitických otázkách.
 

Česká republika a Řecko si letos připomínají 100. výročí navázání diplomatických vztahů. Ministři zahraničních věcí ČR a Řecka hovořili v Praze o příležitostech k dalšímu rozvoji vzájemných vztahů zejména v ekonomice.

Řecký ministr informoval svého partnera o stanovisku jeho vlády k situaci ve východním Středomoří v souvislosti s tureckými průzkumy potenciálních nalezišť ropy a zemního plynu ve sporných řeckých a kyperských vodách. Ministr Petříček vyjádřil řeckému partnerovi solidaritu a zdůraznil nutnost udělat vše pro vyřešení problému.

Ministři jednali také o migraci včetně aktuální situace na ostrově Lesbos po ničivém požáru v uprchlickém táboře Moria. MZV ČR uvolnilo na obnovu částku 2,6 milionů korun a její konkrétní využití řeší s řeckými úřady české velvyslanectví v Athénách.

Zdroj: Ministerstvo zahraničích věcí ČR