ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká republika finančně podporuje Řecko při zvládání migrační a humanitární krize a při ochraně hranic EU

Za přítomnosti alternujícího ministra vnitra pro ochranu občanů Nikolaose Toskase podepsali 14. prosince 2016 šéf Řecké policie Konstantinos Tsouvalas a velvyslanec ČR v Řecku Jan Bondy memorandum o využití peněžního daru České republiky Řecku na podporu zvládání migrační a humanitární situace a na podporu ochrany hranic.


V únoru 2016 předal ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek během své pracovní návštěvy Řecka partnerům nabídku na finanční dar české vlády na podporu při zvládání migrační a humanitární situace a na podporu při ochraně hranic. Na základě usnesení vlády ČR č. 257 ze dne 21. března 2016 a pozdějšího usnesení vlády ČR č. 1044 ze dne 23. listopadu 2016 nabídla Česká republika Řecké republice peněžní dar v celkové výši 30 milionů Kč.

Dar se skládá z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR a Ministerstva vnitra ČR, je určen výhradně na pokrytí potřeb identifikovaných řeckou stranou jako nejpalčivější v souvislosti s aktuální migrační a humanitární situací. Jeho konkrétní využití je vázáno na seznam požadavků Řecké republiky a směřuje na vybavení přijímacích center/hotspotů na ostrovech, detenčních center a příhraničních táborů, nad kterými dozorují místní policejní stanice, a na vybavení pro jejich klienty.

Příslušné Memorandum o porozumění podepsali dne 14. prosince 2016 šéf Řecké policie K. Tsouvalas a velvyslanec ČR v Řecku J. Bondy za přítomnosti alternujícího ministra vnitra pro ochranu občanů N. Toskase.

Fotografie ze slavnostního podpisu memoranda v kanceláři alternujícího ministra vnitra (zdroj: Řecká policie):

Velvyslanec ČR a šéf Řecké policie při podpisu memoranda o peněžním daru

Velvyslanec ČR a šéf Řecké policie při podpisu memoranda o peněžním daru

Velvyslanec ČR a šéf Řecké policie

Velvyslanec ČR a šéf Řecké policie