ελληνικά  english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pracovní návštěva ministra zahraničí ČR v Řecku

Ve dnech 10.-11.2. 2016 uskutečnil ministr zahraničí ČR Lubomír Zaorálek pracovní návštěvu Řecka, která byla součástí jeho mise do zemí nejvíce postižených migrační krizí. V jejím rámci navštívil kromě Řecka také Turecko a Skopji.
 

V Athénách se ministr Zaorálek setkal se svým protějškem N. Kotziasem, kterému předal dopis o poskytnutí finančního příspěvku ČR ve výši 10 mil. Kč ve prospěch Řecké policie jako pomoc při řešení migrační krize. Součástí jeho programu byla také návštěva centra prvního příjmu tzv. „hotspotu Moria“ na ostrově Lesbos, který je vybaven pro zajištění registrace migrantů, a návštěva záložního ubytovacího zařízení Kare Tepe. Na závěr návštěvy se ministr setkal s výkonným sekretářem Severoegejského regionu G. Kambourisem.

Součástí doprovodu pana ministra byla podnikatelská mise vedená ředitelem odboru ekonomické diplomacie MZV ČR M. Staškem, která uskutečnila separátní jednání se zástupci řecké agentury na podporu obchodu a investic EnterpriseGreece a Obchodní a průmyslové komory Athény (ACCI). Setkání bylo příležitostí k navázání kontaktů s představiteli Hospodářské komory ČR a k výměně informací o podnikatelském a investičním prostředí a obchodních a investičních příležitostech. Na ostrově Lesbos jednala podnikatelská delegace se zástupci místní obchodní komory.

​​Podnikatelská mise v Athénách při jednání s řeckými partnery

​​Podnikatelská mise v Athénách při jednání s řeckými partnery

Česká podnikatelská delegace s předsedou Komory Lesbu

Česká podnikatelská delegace s předsedou Komory Lesbu