ελληνικά  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

KRAJÁNEK VE SVĚTĚ z.s.

Krajánek ve světě z.s. je nezávislá, dobrovolná iniciativa, která vznikla za účelem realizace projektu "Časopis Krajánek". Účelem spolku je kromě vydávání časopisu propagace českého jazyka, literatury a kultury, tvorba výukových materiálů, podpora mladé generace Čechů žijících v zahraničí, podpora bilingvnosti a multilingvnosti a další aktivity s tím spojené.

Krajánek ve světě podporuje výchovu kosmopolitních dětí s otevřenými názory, které ví, že různé kultury jsou založené na odlišné historii a tradicích. Pěstuje u nich vztah a lásku k jejich českému původu, české zemi, její kultuře a jazyku. S tím se neodmyslitelně pojí i podpora čtení a čtenářské gramotnosti.

ČASOPIS KRAJÁNEK

Měsíčník určený zejména multilingvním dětem věkové kategorie 5-10 let žijícím v zahraničí. Časopis je primárně přizpůsobený specifikům multilingvních dětí mimo ČR, které jsou vystaveny češtině v omezené míře v rámci českých komunit či smíšených rodin v zahraničí. Vyhraněné sekce jsou zaměřeny na řešení jazykových problémů, se kterými se pedagogové či rodiče při výchově v zahraničí setkávají.

Texty a rubriky mají u dětí rozvíjet především jazykoovu stránku, slovní zásobu, představivost a logické uvažování.

Více informací lze nalézt na webových stránkách http://krajanekvesvete.cz. Jsou zde prezentovány aktivity uvedeného spolku a je rovněž možné stáhnout si zdarma časopis Krajánek.

Spolek Krajánek ve světě a časopis Krajánek podporuje na svých stránkách také například MŠMT či MZV:

www.msmt.cz/vzdelavani/zakladni-vzdelavani/krajanek-elektronicky-casopis-spolku-krajanek-ve-svete?fbclid=IwAR2N0PKjzXdgLElKvs_8gM8J_D8ZfW3M_9ezHrwKqxp5lv4oZnpuJo0Ny7U

www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/krajane/aktualni_informace/index.html 

Prohlédněte (případně stáhněte) si lednové číslo časopisu -Krajánek 01/2021

Časopis Krajánek 01/2021

Časopis Krajánek 01/2021